Blog

Kiedy warto skorzystać z pomocy autolawety?

Autolaweta to coś więcej niż zwykła laweta, jest to bowiem pojazd służący stricte do przewożenia innych środków transportu. Nie jest to więc jedynie przyczepa, ale cały, specjalnie przystosowany pojazd. Kiedy skorzystać z usługi wynajmu autolawety? -Z pomocy drogowej można skorzystać w wielu różnych sytuacjach, nie tylko w przypadku awarii pojazdu. Nasi klienci wynajmują autolawetę przede wszystkim wtedy, gdy potrzebują przewieźć pojazd zakupiony za granicą i jest to niezbędne, gdy nabywca chce resztę formalności domknąć już po zakupie w Polsce. To wygodny sposób zwłaszcza, że nie wymaga kupowania tablic wywozowych oraz tymczasowego OC.

Jest to również gwarancja sprawnego przewozu, bowiem wynajęta autolaweta jest przystosowana do bezpiecznego przewożenia pojazdów.

Wynajem autolawety do przewozu aut sportowych

Coraz więcej kierowców decyduje się za zakup sportowych samochodów przeznaczonych głównie do jazdy po torach. Kierowcy przywiązują szczególną wagę do dbania o takie pojazdy, dlatego często nie chcą poruszać się nimi po zwykłych drogach, nie zawsze gwarantujących bezpieczeństwo dla podwozia czy karoserii.

W takiej sytuacji również mogą zdecydować się na wynajęcie autolawety, by przewieźć samochód sportowy na tor lub na zlot pasjonatów. Dzięki temu nie muszą obawiać się, że podczas jazdy auto zostanie uszkodzone, np. dojdzie do przebicia opony.

Na autolawetach można przewozić również auta zabytkowe, które również powinny być objęte szczególną uwagą. Dla ich nadgryzionych zębem czasu podzespołów jazda po lokalnych drogach również może wiązać się z ryzykiem uszkodzenia. W przypadku cennych eksponatów, nie warto więc narażać pojazdu na takie niebezpieczeństwo i późniejsze, drogie naprawy.

Jak doskonale widać wynajem autolawety to usługa, z której można skorzystać w wielu różnych sytuacjach, pojazdy te gwarantują bowiem bezpieczny przejazd w miejsce docelowe. Jeśli są Państwo zainteresowani taką usługą, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami w punkcie w Słubicach w woj. lubuskim. Dodatkowe dane kontaktowe można znaleźć na tej stronie internetowej.