Blog

Jak dbać o samochód z wypożyczalni?

O każdy samochód, zarówno prywatny jak i wypożyczony powinno się odpowiednio dbać. Duże znaczenie ma nie tylko dbałość o czystość pojazdu, ale również o odpowiednią eksploatację podczas jazdy. Dzięki temu żadne z elementów znajdujących się w samochodzie nie ulegnie uszkodzenie. Wynajmując samochód, powinniśmy dobrać go przede wszystkim pod teren po którym planujemy jeździć. Dzięki temu ustrzeżemy się przed uszkodzeniem części, których wymiana jest bardzo kosztowna.

Jak powinno się dbać o wynajęty samochód?

Wypożyczając samochód, powinniśmy dbać o niego tak, jakby było to nasze prywatne auto. Auto otrzymywane od wypożyczalni samochodów jest zawsze w stanie idealnym, zarówno jeżeli chodzi o stan techniczny, jak i czystość. Pierwsza zasada głosi, że powinniśmy oddać samochód w takim stanie, w jakim je otrzymaliśmy. Jeżeli podczas trwania wynajmu auto ubrudziło się na zewnątrz bądź wewnątrz, powinniśmy je dokładnie umyć i odkurzyć.

Kolejna zasada dotyczy ilości paliwa. Przekazywany nam pojazd zazwyczaj jest zatankowany do pełna, więc oddając go również powinniśmy maksymalnie napełnić jego bak. Wynajmując samochód, powinniśmy użytkować go zgodnie z przeznaczeniem. Podczas jazdy wynajętym autem powinniśmy przestrzegać wszystkich zasad ruchu drogowego, a także dbać o to, aby auto nie było nadmiernie eksploatowane. Jeżdżąc ze zbyt dużą prędkością, bądź wykonywanie ryzykownych manewrów może spowodować uszkodzenie pojazdu, za co zostaniemy obciążeni kosztami.

Wypożyczając samochód z wypożyczalni, obligujemy się do dbania o niego. W czasie, w którym pojazd będzie pod naszą opieką, powinniśmy na bieżąco sprawdzać stan opon oraz świateł, a także poziom płynów eksploatacyjnych. Należy zadbać również o to, aby nikt nie palił papierosów wewnątrz auta. Odpowiednia eksploatacja pojazdu, a także zadbanie o czystość wnętrza i karoserii jest obowiązkiem każdego wynajmującego. Dotrzymanie warunków zawartych w umowie najmu pozwoli nam na uniknięcie dodatkowych opłat z tytułu konieczności umycia bądź naprawy pojazdu, o który nie zadbaliśmy.